Nákupný poradca firmy ARNO

V tejto sekcii sa budeme prinášať dôležité informácie a najnovšie trendy, ktoré by mali viesť k väčšej verejnej znalosti zdravého a nezávadného obúvania.

Venujte preto prosím pozornosť a prečítajte si články, ktoré tu budeme prezentovať. Obzvlášť to platí pre detské obúvanie, kedy je treba predchádzať neodbornému a zdravotne škodlivému výberu obuvi. Investície rodičov do zdravotne nezávadnej detskej obuvi sa vždy oplatí!

Detskú nožičku možno veľmi ľahko navždy nevyliečiteľne poškodiť!

Do 8. roka života obúvanie alebo do veľkosti 28 je zákonom daná povinnosť, predávať detskú obuv len s certifikáciou (napríklad obuv s certifikátom "Žirafa"). Do tohto veku sa totiž vytvára tvar detské nožičky. Zle zvolenou obuvou vo väčšine prípadov dochádza k trvalému poškodeniu prepadnutím priečnej aj pozdĺžnej klenby, vybočenie päty alebo prstíkov a ďalšie. V poslednej dobe sa razí trend bosé chôdze, kedy je zmäkčenú podošvou simulovaná chôdze v teréne bez obuvi. K tomuto venujeme jeden z článkov.

Všetky tieto poškodenia majú v pokročilejšom veku veľký vplyv na zdravie a funkciu celého organizmu. Posledný výskum z fakulty technologickej dokázal, že 4 zo 6 žiakov majú pri nástupe do prvej triedy trvalo poškodené chodidlo. Následky bývajú aj z hľadiska finančného (špeciálna ortopedické vložky 8-32 € za pár). Tieto štatistiky sú veľmi znepokojujúce!

Dostupné články: