História firmy ARNO

Predstavenie firmy Arno

Firmu ARNO založili v roku 1991 manželia Ing. Jiří Ondra a Zdenka Ondrová za účelom obchodovania s obuvou, vyrábanou prevažne a. S. Svit. Obuvnícky sortiment bol zvolený manželmi práve preto, že obaja boli predtým zamestnaní ako technici priamo u výroby obuvi. Ing. Jiří Ondra v odboru riadenia výroby a Zdenka Ondrová priamo vo výrobe a neskôr v technickom rozvoji. Vďaka týmto skúsenostiam v odbore majú dobré predpoklady pre obchodovanie v sortimente obuvi. Po celú dobu podnikania zapájajú do práce tiež svoje 3 synov a ďalšie rodinných príslušníkov vrátane babičiek.

V roku 1993 pristavali zakladatelia firmy k svojmu rodinnom domčeku prvú predajňu, ktorá slúžila ako vzorkovňa pre veľkoobchodnú činnosť, a zároveň tu rovnaký sortiment obuvi predávali v popoludňajších hodinách aj maloobchodne.

Maloobchodná predajňa si našla veľa spokojných zákazníkov, preto bolo nutné rozšíriť tiež obsluhu. Postupne prijala firma Arno 5 nových zamestnancov, ktorí pomáhali zabezpečovať jej rozrastajúcej sa aktivity.

V období 1993 - 1997 spočívala hlavná činnosť firmy v obchodovaní so zahraničím hlavne východnými trhmi. Avšak z dôvodu nesolventnosti obchodných partnerov bola firma nútená tieto svoje aktivity ukončiť a sústrediť sa na lokálnu distribúciu.

V roku 1997 - bola dokončená budova firmy ARNO umiestnená v tesnom susedstve Kúpeľov Kostelec. Tu sú hlavné skladovacie priestory a tiež dve veľké predajne obuvi a odevov. 

Od roku 2001 sa firma zaoberá aj presadzovaním obchodovania s obuvou pre koncových zákazníkov prostredníctvom internetu. Boli zriadené prezentačné webové stránky na doméne arno.cz. Na týchto stránkach firma sprvu propagovala prevažne veľkoobchodnú ponuku, avšak v neskoršej dobe sa čoraz viac začala sústrediť na koncových zákazníkov. Na webe arno.cz mohli zákazníci nájsť veľkú ponuku tovaru, ktorý bol pravidelne aktualizované podľa toho ako tovar prichádzalo do kamennej predajne.

Tento spôsob predaja sa stretol s veľkou obľubou a preto v marci 2006 spúšťa prvni oficiálnu verziu internetového nakupovania obuvi "on-line obuv ARNO". Medzi niekoľkými málo e-shopy fungujúcimi na internete bol e-shop firmy ARNO jeden z prvých na českom internete. Toto všetko má na starosti syn Tomáš, ktorý vyštudoval vysokú školu manažmentu a následne sa začal profesionálne venovať fotografickému umenia. Absolvoval niekoľko školení a workshopov štúdiové digitálne fotografie. Vďaka tomuto know how sa e-shop ARNO vždy vyznačoval dokonalými fotografiami a tiež 360° zobrazením finálneho produktu pre zákazníka.

Firma ARNO sa od roku 2015 stala najväčším predajcom hlavných dvoch značiek nášho sortimentu a to Rock Spring gumičkový obuvi a tiež značky Kamik - kanadskej zimnej obuvi do extrémneho zimného prostredia.

V roku 2017 firma prichádza s novým webovým rozhraním prispôsobeným najnovším trendom a požiadavkám moderných technológií medzi ktoré patrí aj prispôsobenie zobrazovanie na mobilných zariadeniach. Pokročilé služby vychádzajú zákazníkovi maximálne v ústrety. Aktuálne sme schopní odporučiť pomocou zaslaných rozmerov dokonale padnúce obuv pre každé chodidlo.

Veríme že sa Vám nakupovanie v e-shope "on-line obuv www.arno.cz" bude páčiť a zaradíte sa medzi už veľa spokojných zákazníkov.

 

Charakteristika odvetví firmy Arno

Obuvnícky a textilný priemysel má v Českej republike dlhoročnou tradíciu a p atril v minulosti medzi najvýznamnejšie priemyselné odvetvia v krajine. Bohužiaľ hospodársky a politický vývoj po roku 1989 znamenal pre toto odvetvie rýchly úpadok, predovšetkým v dôsledku rozpadu východných trhov, ktoré predstavovali dôležitá odbytiská českých výrobcov, a tiež v dôsledku importu lacné obuvi a textilu z ázijských krajín, ktorého objem prudko vzrástol najmä v posledných rokoch.